Odwiedziło nas 113023 użytkowników
O NASAKTUALNOŚCISTOWARZYSZENIENASZA DZIAŁALNOŚĆGALERIAKONTAKT
22.08
2017
KOLONIE NAD MORZEM 2017
KOLONIE LETNIE W JAROSŁAWCU 2017

Tego lata  dzieci i młodzież  wypoczywała na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Warto Pomagać” , w partnerstwem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lądku w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec w Ośrodku Kolonijnym „ Róża Wiatrów” pod hasłem „ „ Szansa na wakacyjny uśmiech- twórczo, aktywnie, zdrowo bo na sportowo”

 Uczestnicy kolonii aktywnie i zdrowo spędzili chwile wakacyjne m. in. na: zajęciach profilaktycznych z elementami   zajęć z socjoterapii, zajęciach,  grach i zabawach  integracyjnych, sportowych, kąpielach w basenie na terenie ośrodka i w morzu itp. Dużo rodności i uśmiechu na buziach przyniosły  kolonistom  rozgrywki sportowe – olimpiada kolonijna, warsztaty bursztynowe połączone z nocnym zbieraniem bursztynów czy wycieczka do Darłówka – przejazd statkiem po morzu itp.  

  Wielkie poruszenie i zainteresowanie wśród wypoczywających wczasowiczów wywołał chrzest na plaży i przyjęcie do grona kolonistów dzieci, które pierwszy raz spędzały wakacje na kolonii.                    

 Podsumowanie przygody kolonijnej odbyło się przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Koloniści zaprezentowali okrzyki grup, piosenkę kolonijną oraz  złożyli podziękowania dla wychowawców i kierownika kolonii śpiewając humorystyczną piosenkę podsumowującą ich pracą i zaangażowanie w organizację zajęć kolonijnych.

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".