Odwiedziło nas 113045 użytkowników
O NASAKTUALNOŚCISTOWARZYSZENIENASZA DZIAŁALNOŚĆGALERIAKONTAKT
03.07
2013
KONFERENCJA 28-06-2013r
KONFERENCJA EDUKACYJNO - INFORMACYJNA "ŚWIAT (NIE) PRZYJAZNY SENIOROWI"

          Stowarzyszenie "Warto Pomagać" w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lądku zorganizowali Konferencję edukacyjno - informacyjną "Świat (nie) przyjazny seniorowi" pod honorowym patronatem Wójt Gminy Lądek. Konferencja to jedno z wielu działań przewidzianych w projekcie pt. "Most międzypokoleniowy" które są skierowane do seniorów 60+ i różnych grup wiekowych z gminy Lądek. Konferencję prowadziły: Przewodnicząca Stowarzyszenia "Warto Pomagać" Pani Janina Taras oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lądku Pani Iwona Szubińska.


Zaszczycili nas swoją obecnością:

 • Pani Wójt Arleta Pleśniak
 • Przewodniczący Rady Gminy w Lądku Waldemar Błaszczak
 • Komendant Powiatowej Policji w Słupcy insp. Zbigniew Malina
 • Proboszcz Parafii Lądek ks. Dariusz Kolski
 • Kierownik Policji w Zagórowie Zbigniew Wrzaskowski
 • dzielnicowy - sierżant sztabowy Emil Wojtczak
 • dzielnicowy - sierżant sztabowy Zbigniew Jankowski

Bardzo obszernie i niezwykle ciekawie w części edukacyjnej konferencji wystąpili:

 • psycholog mgr Marta Golimowska
 • prawnik Karolina Przybylska
 • Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy mgr Danuta Szpiler
 • aspirant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy Marlena Kukawka

przedstawiając wiedzę i informację dotyczącą wieku senioralnego.

 

          Druga część konferencji przebiegła w formie debaty społecznej do której zaproszono wszystkich uczestników konferencji. W dyskusji zabrał głos Komendant Powiatowj Policji w Słupcy insp. Zbigniew Malina, przedstawiając zadania i problemy z jakimi spotyka się Policja na terenie gminy Lądek. W dalszej części debaty zwrócono uwagę na problem bezpieczeństwa na drogach w gminie Lądek. Wzmożony ruch TIR-ów nie tylko zagraża mieszkańcom, ale niszczy nasz dobytek, domy (zaznaczył Pan Aleksy Rdesiński). Zgłoszono także potrzebę bliższego poznania dzielnicowych przez mieszkańców gminy.

Konferencja przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze, uczestnicy ocenili bardzo wysoko cel i sposób zorganizowania, przekazania informacji dotyczących aspektów psychologicznych, prawnych, obywatelskich i bezpieczeństwa wieku senioralnego.

Wszystkim uczestnikom konferencji, wykładowcom i zaproszonym gościom za uczestnictwo w konferencji organizatorzy bardzo serdecznie dziękują.

 

           

 

                                  Zadanie publiczne pod nazwą "Most międzypokoleniowy" jest realizowany przez Stowarzyszenie "Warto Pomagać", współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 - 2013.

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".