Odwiedziło nas 113060 użytkowników
O NASAKTUALNOŚCISTOWARZYSZENIENASZA DZIAŁALNOŚĆGALERIAKONTAKT
29.07
2013
Kolonie 2013
Darłówko

Radosne wakacje w Darłówku

Tego lata 41 osobowa grupa dzieci wypoczywała na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Warto Pomagać” ,w nadmorskiej miejscowości Darłówko.

„ W krainie przyjaźni” taką nazwę przyjęła kolonia a poszczególne grupy to „Radosne syreny”, „Szczęśliwi przyjaciele”, „Fale miłości”, „Wielkie szczęście”. Jak co roku kolonia miała swoją piosenkę a każda z grup własny okrzyk. Uczestnicy kolonii brali udział w warsztatach rekreacyjno – profilaktycznych z elementami   zajęć z socjoterapii, na których uczyli się zachowań asertywnych, rozwiązywania konfliktów, stawiania granic, odmawiania, nawiązywania kontaktów, tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Dzieci i młodzież uczestniczyli w wielu atrakcjach min. morskich kąpielach pod czujnym okiem ratownika, wycieczkach po okolicy, rejsie statkiem, atrakcjach Aquaparku, grach i zabawach sportowych, kolonijnej olimpiadzie, dyskotekach, ognisku i pieczeniu kiełbasek. Artystyczne talenty mogli  zaprezentować na kończących kolonie warsztatach malarskich, na których  uwiecznili, na płótnie swoje wakacyjne wspomnienia. Tak przygotowany program nie pozwalał na nudę. Wielkie poruszenie i zainteresowanie wśród wypoczywających wczasowiczów wywołał chrzest na plaży i przyjęcie do grona kolonistów dzieci, które pierwszy raz spędzały wakacje na kolonii. Tak spędzone letnie dni pozostaną na długo w pamięci uczestników kolonii. Kolonie zorganizowało Stowarzyszenie „Warto Pomagać” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lądku. Kierownikiem kolonii była Janina Taras, a wychowawcami i trenerami zajęć Renata Sobieraj, Elżbieta Osowicz, Dorota Rudolf i Piotr Kaźmierczak. Za bezpieczne przeprowadzenie i wielkie zaangażowanie w realizację programu kolonii całej kadrze należy się wielkie podziękowanie. Kolonia „ W krainie przyjaźni” była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski województwa Wielkopolskiego, Urząd Gminy w Lądku ora Bank Spółdzielczy w Słupcy. Za dofinansowanie bardzo gorąco dziękujemy.       

 

 

Partnerzy Stowarzyszenia

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".