PROGRAM "DZIAŁAJ LOKOLNIE 2020"
Stowarzyszenie „Warto Pomagać” w partnerstwie z Ośrodkiem Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Lądku przystąpiło do projektu ze swoją propozycją „Razem aktywnie – dla wspólnego dobra”.

W maju tego roku Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiło lokalny konkurs grantowy w ramach Programu Działaj Lokalnie 2020 mający na celu zmniejszanie negatywnych skutków pandemii.

Stowarzyszenie „Warto Pomagać” w partnerstwie z naszym Ośrodkiem przystąpiło do projektu ze swoją propozycją „Razem aktywnie – dla wspólnego dobra”.

1 czerwca otrzymaliśmy oryginalny prezent z okazji Dnia Dziecka w postaci radosnej wiadomości, iż nasze pomysły zostały rozpatrzone POZYTYWNIE ï czego uznaniem był grant na ich realizację.

Niemalże od razu zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do roboty!
Projekt był realizowany właśnie u nas i przez naszych pracowników oraz przez członków Stowarzyszenia Warto Pomagać, panie należące d o klubu seniora i inne osoby służące pomocą i radą w dziedzinach ogrodnictwa, dietetyki, sportu.

Nasze działania zostały skierowane do wszystkich mieszkańców gminy Lądek, a przede wszystkim do grup najbardziej dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii przez izolację w domach – tj. do dzieci i młodzieży oraz seniorów.

Główne działania przewidziane w projekcie:
- ogród w skrzyniach
(uprawa ziół i warzyw)
- plac sportowo-rekreacyjny
z grami plenerowymi

Po zakończeniu tych wszystkich prac, ich efekty zostaną z nami na dłużej,
a po ustaniu pandemii (miejmy nadzieję, że niedługo) wszystkie zakupione sprzęty będą  służyły również lokalnej społeczności, której będą one udostępniane:
wszyscy będą mogli korzystać z boiska i jego nowego wyposażenia
(siatkówka, koszykówka, badminton, worek treningowy, gry plenerowe…),
a także ze strefy relaksu (hamaki, „bocianie gniazdo”, piaskownica dla maluszków…)