2023
"SPORTOWA NATURA - LAS ZAPRASZA NAS NA JESIENNY WEEKEND - AKTYWNI, ZDROWO NA SPORTOWO"
LASY PAŃSTWOWE

SPORTOWA NATURA - PROMOCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH

Las zaprasza nas na jesienny weekend- aktywnie, zdrowo  na sportowo”  to projekt realizowany przez „ Stowarzyszenie Warto Pomagać” z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ladku w partnerstwie z Lasami Państwowymi                                             w ramach konkursu „ Sportowa Natura

Konkurs  „Sportowa Natura” zakładał zachęciły różnych grup społecznych  do aktywnego wypoczynku na łonie natury jako doskonałej okazji, odkrywania na nowo okolicznych kompleksów leśnych, doceniając ich liczne walory jako  wymarzoną przestrzeń do uprawiania sportu i aktywnego odpoczynku  oraz   promocji Lasów Państwowych.

Nasz projekt pn. Las zaprasza nas na jesienny weekend- aktywnie, zdrowo  na sportowo” zakładał  aktywne  spędzania czasu wolnego na łonie natury poprzez edukację, ruch, odpoczynek, wspólne zabawy  40 osobowej  grupy senioralnej z Gminy Ladek.  Aktywne uczestnictwo w jesiennym weekendzie na łonie natury -  było doskonałą okazja do oderwania się od codziennych trosk, a przede wszystkim aktywny wypoczynek,  poznanie lasu podczas spaceru  z kijkami, próby grzybobrania ( dlaczego próby? – grzybów nie było  -  zamiast grzybów  seniorzy w koszyki zbierali śmieci pozostawione przez innych  grzybiarzy)  nie zabrakło też muzyki, grilla i integracyjnych zabaw.                                                                                                                                                                        Podczas pobytu w Nadleśnictwie Grodziec opiekował  się nami przemiły Nadleśniczy Marcin. Odwiedziliśmy Izbę edukacyjną pełnej eksponatów zwierząt oraz narzędzi związanych z leśnictwem. Nawiązała się  tam przemiła dyskusja na temat walorów przyrodniczych, ochronie środowiska leśnego,  turystyki na  terenach leśnych  oraz pracy leśników i działań kulturalnych w jakie włącza się Nadleśnictwo.                                                                                                                                                       Ladkowscy seniorzy  serdecznie dziękują Lasom Państwowym  za możliwość uczestniczenia w projekcie "Sportowa Natura", a przede wszystkim aktywnie, zdrowo na sportowo spędzić czas wolny na łonie natury .